Popularne ostatnio ogłoszenia kupię auto za gotówkę.

hyundai

Zastanawiać może wielu z was fakt, że auta używane obecnie skupowane są od ręki za gotówkę przez wiele firm. Sytuacja na rynku motoryzacyjnym sprawia, że nie jest problemem sprzedać dziś samochód, a autokomisy mają problem z zakupem. Po prostu praktycznie od ręki można sprzedać samochód, nie ma potrzeby wstawiać go do komisu, czy w przypadku gdy sprzedajemy go sami nie musimy długo czekać ze sprzedażą.

Aby zdobyć samochód dzisiaj do odsprzedaży firmy dosłownie walczą o klienta. Proponują dobre oferty kupna, płacąc gotówką. Dzisiaj ,gdy chcesz sprzedać samochód możesz to zrobić w naprawdę dobrej cenie od ręki. Wystarczy, że odpowiesz na jedno z ogłoszeń oferujących zakup auta za gotówkę. Firma po oględzinach zaproponuje Ci określoną kwotę, odbierze auto. Tak zdobyte przez nią samochody trafią potem na plac, czy są wystawiane jako ogłoszenia motoryzacyjne.

bmw 5

Czy warto sprzedać auto za gotówkę?

Wielu z potencjalnych sprzedawców rozważa taką formę odsprzedania samochodu. Samochody osobowe dzisiaj teoretycznie nie problem sprzedać, jednak korzystając z usług firm możemy nieco stracić. Co prawda nie jest to już tak kwota duża, jak jeszcze rok temu, jednak na pewno otrzymamy nieco mniejszą kwotę, niż w przypadku gdybyśmy sami poszukali kupca prywatnego.

Plusem jest natomiast fakt, że sprzedamy auto od razu, bez poświęcania czasu na ewentualne rozmowy z potencjalnym kupującym. Nie musimy być pod adresem na oględziny samochodu, a także omija nas odpowiedzialność prawna za stan pojazdu po zakupie. Firma, która od nas odkupi samochód odpowiada w późniejszym czasie za jego ewentualne wady, o których nawet my sami mogliśmy nie wiedzieć.

Sprzedaż auta za gotówkę w firmie

To oczywiście ułatwienie dla sprzedającego, jednak jest coś o czym warto pamiętać. Chodzi o ustawę z kwietnia 2016 roku mówiącą o transakcjach powyżej kwoty 15 000 zł. Oczywiście sprawa dotyczy relacji B2B (firma-firma), lecz niedostosowanie się do ustawy grozi karą i dodatkowo nie możemy takiej transakcji zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

5/5 - (1 vote)