Jaki jest koszt sprawdzenia samochodu na stacji diagnostycznej ?

audi

Jeżeli mowa o podstawowym koszcie sprawdzenia auta, tj. badania techniczne dopuszczające do ruchu  to kwota wynosi 100-150 zł. Natomiast koszt sprawdzenia samochodu przed zakupem przez rzeczoznawcę samochodowego może wynosić od kwoty nieco ponad 130 zł wzwyż. Kwota jest zależna od wielu czynników.

Co obejmuje raport z przeprowadzenia weryfikacji stanu pojazdu?

Jest to cały szereg badań technicznych i obejmuje z reguły całą ich listę. Podstawowe informacje na temat samochodu. W przypadku gdy specjalista bada auta używane sprawdza co ma do powiedzenia sprzedawca, tj. weryfikuje deklaracje sprzedawcy odnośnie stanu pojazdu ze stanem zastanym. Sprawdza też dokumenty dołączone do auta, szczegółowy opis powłoki blacharsko-lakierniczej, dokonuje pomiaru grubości lakieru.

Oczywiście sprawdzany jest stan opon i felg, jak przebiega rozruch silnika, stan szyb. Często odbywa się jazda próbna i oczywiście diagnostyka komputerowa. Na końcu wydawana jest opinia o aucie często jako raport w elektronicznej formie. Specjalne usługi świadczone przez niektóre serwisy mogą objąć zdjęcia dołączane do raportu.

Wybrane ceny usług

Kontrola emisji spalin w silnikach benzynowych przy użyciu profesjonalnego i certyfikowanego analizatora spalin to koszt 50 zł tak jak kontrola podwozia tj. wykrycie wszelakich napraw blacharsko – lakierniczych, stan podwozia, wszelkie uszkodzenia, wycieki, zapocenie.

Sprawdzenie aut na stacji diagnostycznej to kontrola pracy zawieszenia amortyzatory, hamulce. Podczas tych czynności wyłapywane są ewentualne luzy w zawieszeniu i koszt wynosi 80 zł. Sprawdzenie szczelności uszczelki pod głowicą profesjonalnym testerem z płynem na zawartość CO2 w układzie chłodzenia to koszt ok. 70 zł.

Samochody używane często są w stanie powierzchownie dobrym lub nawet bardzo dobrym. Dopiero wizyta w serwisie i weryfikacja tego stanu pozwala często zaoszczędzić znaczne kwoty na ewentualnych późniejszych wydatkach.

5/5 - (1 vote)